Komputer do nurkowania – czym jest i co wybrać?

Komputer do nurkowania – czym jest i co wybrać?

Komputer do nurkowania – czym jest i co wybrać?

Komputer nurkowy, to elektroniczne urządzenie będące niezbędnym elementem wyposażenia każdego nurka, który zastąpił tabele dekompresyjne. Główne zadanie komputera do nurkowania to praktycznie ciągły pomiar podstawowych parametrów nurkowania, jak głębokość (aktualna i najgłębsza w trakcie nurkowania), oraz czas nurkowania. Dzięki wykorzystaniu różnych (w zależności od modelu i producenta) modeli nasycania tkanek (Buhlmann, RGBM, i in.) urządzenie symuluje proces nasycania i odsycenia tkanek azotem. Analiza i przeliczanie tych danych pozwala na wyświetlenie informacji i wskazówek dotyczących przystanków dekompresyjnych, tempa wynurzania. Dane te są zapisywane w pamięci komputera (każdy model ma określoną maksymalną liczbę zapamiętanych nurkowań), pozwala to na ich ponowne przejrzenie, przeanalizowanie, skopiowanie danych na PC, smatrfona i zapisanie tego w Twoim logbooku.

Szukasz komputera nurkowego dla siebie? Chętnie ci pomożemy w wyborze, w ofercie sklepu znajdziesz komputery do nurkowania czołowych, światowych marek jak Suunto,  Aqualung, Cressi, Oceanic, Ratio, i wielu innych. Nie wiesz który wybrać? Postaramy się dobrać coś do Twoich potrzeb, bez konieczności wydawania niepotrzebnie pieniędzy.

Oferta obejmuje zarówno proste komputery nurkowe, jak i te o zaawansowanej funkcjonalności używane przez nurków technicznych. Znajdziesz tu: komputery zegarkowe, normalne duże "cebule", bez podłączenia do butli oraz z możliwością sparowania z czujnikiem ciśnienia - transmiterem. Szukasz komputera do 1000 zł? Takie też mamy. Sprawdź - a jeśli nie wiesz jaki komputer wybrać, skontaktuj się z nami. 

Komputery do nurkowania rekreacyjnego

Jeśli nurkujesz rekreacyjnie nie będziesz potrzebować bardzo zaawansowanego komputera nurkowego. Większość dostępnych modeli komputerów to właśnie komputery odpowiednie do nurkowań rekreacyjnych. Proste komputery nurkowe podają podstawowe parametry nurkowania, planowanie nurkowania, historię nurkowania, informacje dotyczące potencjalnej dekompresji (choć prostsze modele zwykle nie są zalecane do nurkowań dekompresyjnych). Praktycznie każdy model podaje tempo wynurzania, czas odbytej przerwy powierzchniowej, czas pozostały do rozpoczęcia podróży samolotem, czy temperaturę wody. Aktualnie większość oferowanych modeli komputerów nurkowych posiada możliwość zmiany gazu z powietrza na Nitrox i to często pod wodą – to są komputery dwugazowe.

Tu możesz obejrzeć komputery:

Komputery do nurkowania technicznego

Nurkowanie techniczne wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności, doświadczenia w nurkowaniu ale i sprzętu. W przypadku nurków technicznych wybór będzie dotyczył modeli komputerów wielogazowych. Komputery te pozwalają na zmianę mieszanek oddechowych podczas nurkowania. W ofercie znajdziesz komputery pozwalające na zmianę pomiędzy różnymi mieszankami oddechowymi powietrzem, Nitroxem łącznie z czystym tlenem, oraz bardziej zaawansowane pozwalające dodatkowo na zmianę na mieszanki Trimix-owe.

Wybór komputerów wielogazowych

Komputery zegarkowe

To wydzielona grupa są to niewielkie komputery nurkowe, które można nosić codziennie, nie tylko na wyprawy nurkowe. 
Dla wielu osób jest to doskonałe połączenie funkcjonalności i stylu, do przygód pod wodą oraz codziennego noszenia.  Bardziej zaawansowane modele mają pełną funkcjonalność komputerów technicznych przy jednoczesnym zachowaniu niewielkich gabarytów.

Wybór komputerów zegarkowych

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl